• Saç Tebeşiri Nasıl Kullanılır?

Saç Tebeşiri kadınların son dönemlerde en çok kullandıkları makyaj malzemelerinden biri oldu. Avrupa’da ve Amerika’da bayanlar tarafından sıklıkla kullanılan saç tebeşiri son dönemde ülkemize de geldi.

  • Peki… Saç Tebeşiri nasıl kullanılır? Ve Saç tebeşiri kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

images Farklı renkler ve desenlerde olan saç tebeşirlerini kullanırken öncelikle saç tebeşiri uygulayacağımız yeri suyla nemlendirmemiz gerekiyor. Tabi bu saç rengi siyah veya koyu kahverengi olanlar için geçerli. Aksi takdirde koyu renkli saçlara sahip olanlar tebeşirden tam performans elde edemezler. Açık saçlı, yani sarı veya açık kahverengi saçlara sahip olanların saçlarını nemlendirilmesine gerek yok. Saç tebeşirini nemli saça uyguladığımız için saçlarımız kuruyana kadar üzerimize eski veya kullanmadığımız bir elbise veya tişört giyimemizde fayda var.
Suyla nemlendirdiğimiz yeri tutup birkaç kez saç tebeşiriyle üzerinden geçiyoruz ve rengin değiştiğinden emin oluncaya kadar uygulamaya devam ediyoruz. Saçlarınızı tebeşirlerle farklı renklere boyarken renkleri birbirleriyle karıştırmanız önerilmiyor. Zira saçlarınız için istemediğiniz sonuçlar elde edebilirsiniz.

Tebeşiri saçlarınıza uyguladıktan sonra ister doğal yollarla, ister fön makinesiyle, isterseniz de bir saç düzleştiriciyle saçlarınızı kurutabilirsiniz. Saçlarınıza kısım kısım ayrı saç tebeşirlerini uygulayarak rengarenk saçlar da elde edebilirsiniz.

  • Peki saç tebeşirinin saçlara zararı var mıdır?

Saç tebeşiri birçok tıbbi araştırmadan geçmiş ve şimdiye kadar herhangi bir zararı bulunamamıştır. Ayrıca saç tebeşirinin boya gibi kalıcı olmaması birçok bayan tarafından tercih sebebidir.

Ürün hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

*İsim Soyisim:
Telefon:
Sonucu Yazınız: 6+6=? 

En Son Konular


saç tebeşiri Saçlarınızı minoxidil losyon ile koruyun.